Precyzja i trwałość od dziesiątek lat

Deskowania cylindryczne

Deskowania cylindryczne - Oferta ZREMB POLAND Sp. z o. o. - Szalunki cylindryczne półokrągłe wynajem i sprzedaż

Deskowania cylindryczne, czyli szalunki ZREMB, to uniwersalny system kształtowania ścian konstrukcji z betonu lub żelbetonu wykorzystywany w budownictwie monolitycznym. Choć stalowe deskowania cylindryczne są przeznaczone do wykonywania konstrukcji budowlanych i zbiorników żelbetonowych o kształcie wydłużonego walca, to deskowania radilane ZREMB sprawdzą się także przy wznoszenia betonowych ścian układających się w kształt łuku, a nawet pełnego okręgu.

Zapytania ofertowe proszę składać na: zremb.poland@gmail.com lub tel. 513 190 337 

Deskowania cylindryczne w Polsce

Deskowania cylindryczne w Polsce to jeden najbardziej istotnych elementów współczesnej budowy. Dzięki właściwościom plastycznym, które umożliwiają dowolne kształtowanie formy, mieszanka betonowa jako materiał konstrukcyjny jest od dawna wybierana przez architektów. Aby uzyskać odpowiedni kształt konstrukcji z betonu wykorzystuje się w tym celu szalunki. Ustawienie szalunku ma najczęściej charakter tymczasowy i kończy się wraz z zastygnięciem betonu. Deskowania mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak np.: deski, sklejka, aluminium, a niekiedy są to nawet stalowe deskowania. 

Szalunki cylindryczne umożliwiają zabezpieczenie wykopów oraz ziemnych robót budowlanych i stanowią podstawę do prowadzenia prac fundamentowych, a szalunki do zbiorników okrągłych są wykorzystywane do budowy konstrukcji wymagających dużej szczelności, a niekiedy nawet braku wentylacji. Są to m.in.: 

 • zbiorniki retencyjne służące do magazynowania wody lub przeciwpożarowe, 
 • silosy na zboże, 
 • silosy paszowe, 
 • zbiorniki przemysłowe, 
 • szamba betonowe, które są solidniejsze i bardziej wytrzymałe od zbiorników plastikowych,
 • zbiorniki do składowania gnojowicy,
 • biogazownie. 

Deskowania cylindryczne w Polsce są wykorzystywane również przy wznoszeniu budowli w technologii monolitycznej. Technologia monolityczna to metoda wznoszenia budynku o ścianowej lub szkieletowej konstrukcji z betonu lub żelbetonu, przy zastosowaniu deskowań o różnych cechach konstrukcyjno-wymiarowych. Deskowania radilane i cylindryczne sprawiają, że ściany budynku układają się w kształt łuku lub okręgu. Nowoczesne deskowania cylindryczne w domu to także deskowanie stropu, bo szalunki ZREMB zapewniają łatwy sposób montażu płyt, który nie wymaga użycia dźwigu.

Stalowe deskowania cylindryczne – oferta producenta ZREMB POLAND Sp. z o.o.

Polska firma ZREMB POLAND Sp. z o.o. zajmuje się produkcją szerokiej gamy maszyn i urządzeń wykorzystywanych w górnictwie i budownictwie inżynieryjnym i w przeciwieństwie do wielu innych biznesów działających w branży szalunki cylindryczne, działamy jako – ekspert, doradca, konstruktor i producent różnego rodzaju deskowań, a nie tylko jako pośrednik lub sprzedawca! ZREMB POLAND Sp. z o.o. nie ogranicza się jedynie do prezentowania produktów w sklepie internetowym, bo my projektujemy deskowania specjalne pod indywidualne realizacje naszych Klientów!

Nasza oferta handlowa to m.in.: uniwersalne deskowania stropów i szalunki cylindryczne i choć “na pierwszy rzut oka” produkowane przez nas deskowania nie wyróżniają się niczym szczególnym z grona dostępnych na polskim rynku produktów, ale zalety naszych nowatorskich rozwiązań, które zostały zastrzeżone w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, są doskonale widoczne podczas wykonywania prac budowlanych! Warto też wiedzieć, że podstawowym elementem systemu deskowań cylindrycznych ZREMB są płyty szalunkowe zewnętrzne i wewnętrzne, będące nieustannie modernizowanym przez nas rozwiązaniem konstrukcyjnym. 

Co więcej, specjalna konstrukcja deskowań ZREMB eliminuje wszystkie elementy uszczelniające i spinające obie ściany deskowania, a po usunięciu deskowań, ściany nie wymagają uszczelniania otworów oraz napraw, co występuje w większości innych deskowań w Polsce. Dodatkowo, opracowany przez nas sposób łączenia płyt szalunkowych – eliminuje konieczność stosowania jakichkolwiek ściągów przelotowych, a gabaryt i ciężar płyt szalunkowych jest tak dobrany, aby montaż i demontaż szalunku mógł odbywać się ręcznie. Co w praktyce oznacza, że szalunki ZREMB sprawdzą się nawet na budowach, gdzie nie ma pozwolenia na stosowanie dźwigów! 

Sprawdź również: Wynajem szalunków.

Deskowania radilane – szalunki cylindryczne ZREMB

Uniwersalne deskowanie cylindryczne typu ZREMB są przeznaczone do wykonywania monolitycznych żelbetowych zbiorników okrągłych w zakresie średnic od 2,5 do 50 metrów, przy wykorzystaniu jednego z zestawów elementów. Podstawowe parametry deskowania cylindrycznego ZREMB to:

 • zakres średnic wewnętrznych stopniowany co 25 cm w trzech zakresach:
  • zestaw I 2,5-4 m,
  • zestaw II 4-10 m,
  • zestaw III 10-50 m,
 • zakres grubości ścian: od 5cm stopniowany co 5 cm (np. 5, 15, 20 cm), istnieje możliwość uzyskania grubości niestandardowych (np. 18 cm),
 • wysokość elementu deskowania 100 cm,
 • dopuszczalne parcie betonu 50 kN.

Standardowa oferta ZREMB POLAND Sp. z o.o. to także deskowania systemowe: 

 • U-Form system drobnowymiarowy – przystosowany do montażu ręcznego, najbardziej popularny system lekkich deskowań uniwersalnych o wszechstronnym zastosowaniu,
 • STAL-Form system drobnowymiarowy – deskowanie drobnowymiarowe o wszechstronnym zastosowaniu, 
 • UNI-Form system średniowymiarowy – system deskowań uniwersalny i dostosowany do różnych warunków pracy,
 • MID-Form system średniowymiarowy – ramowy system deskowań ściennych przeznaczony zarówno do montażu ręcznego jak i przy użyciu żurawia, scalany w duże elementy,
 • ALU-Form system średniowymiarowy – deskowanie aluminiowe, gdzie specjalny profil aluminiowy zastosowany do ram płyt, zapewnia duża sztywność deskowania, a tym samym zabezpiecza konstrukcję ramy przed jej trwałymi odkształceniami.

Szalunki cylindryczne wynajem i sprzedaż 

ZREMB POLAND Spółka z o.o. jako polski producent urządzeń i maszyn, z indywidualnym podejściem do potrzeb i oczekiwań Klienta, oferuje kompleksowość, profesjonalizm, jakość wykonania szalunków oraz poziom obsługi i zgodność konstrukcji deskowań z obowiązującymi przepisami – zawsze w konkurencyjnej cenie! 

Szukasz firmy, która oferuje szalunki cylindryczne na wynajem? W ZREMB POLAND w Międzyrzecu Podlaskim dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, aby Ci pomóc! Zawsze możesz zwrócić się do naszego eksperta z konkretnym zapytaniem – zadzwoń lub napisz do nas, a wszystko omówimy podczas konsultacji, a jeśli jesteś zainteresowany zakupem szalunków – pomożemy znaleźć Ci optymalne rozwiązanie!

W ZREMB POLAND jesteśmy po to, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie i Twojego budżetu. Po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę wynajmu deskowań ZREMB. Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! Sprawdź – co możesz zyskać i ile zaoszczędzisz dzięki naszej ofercie – Deskowania cylindryczne!

Zapytania ofertowe proszę składać na: zremb.poland@gmail.com lub tel. 513 190 337