Precyzja i trwałość od dziesiątek lat

Deskowanie ścienne

Deskowanie ścienne - Oferta ZREMB POLAND - Deskowanie ramowe i słupowe

Deskowania ścienne, czyli ramowe i słupowe szalunki ZREMB, to wykorzystywany w Polsce, w budownictwie monolitycznym – uniwersalny system kształtowania ścian i słupów o okrągłym przekroju w konstrukcji z betonu lub żelbetonu. Choć cylindryczne deskowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych jest przeznaczone do wykonywania zbiorników żelbetonowych o kształcie wydłużonego walca, to systemowe deskowanie ścienne ZREMB sprawdzi się także przy formowaniu słupów kwadratowych i prostokątnych w obiektach kubaturowych oraz przy wznoszeniu betonowych ścian układających się w kształt łuku, a nawet pełnego okręgu.

Zapytania ofertowe proszę składać na: zremb.poland@gmail.com lub tel. 513 190 337 

Deskowania ścienne w Polsce

Deskowania ścienne to jeden najbardziej istotnych elementów współczesnej budowy w Polsce. Mieszanka betonowa jako materiał konstrukcyjny, dzięki swoim właściwościom plastycznym, które umożliwiają dowolne kształtowanie formy, jest od dawna wybierana przez architektów. Aby uzyskać odpowiedni kształt konstrukcji betonowej wykorzystuje się w tym celu szalunki, czyli deskowanie, które jest szybkim, dokładnym, prostym w obsłudze oraz dający duże możliwości sposobem na uzyskanie wymaganych kształtów. Deskowanie ramowe znacznie zmniejsza koszty robocizny i pozwala jednocześnie zachować jakość formowanej konstrukcji.

Deskowanie ramowe, najprościej rzecz ujmując, polega na ustawianiu tymczasowej konstrukcji z drewnianych płyt, do której następnie wylewa się mieszankę betonową. Ścienne deskowanie ramowe można podzielić ze względu na ciężar podstawowych elementów (płyty deskowania, płyty uniwersalne, elementy narożników) na:

 • deskowanie drobnowymiarowe –  przeznaczone są do montowania ręcznego. Jest używane do formowania ścian prostych i zakrzywionych (zbiorniki okrągłe), stropów, elementów konstrukcji szkieletowych (słupy, belki, podciągi) oraz wszelkiego rodzaju fundamentów.
 • deskowanie średniowymiarowe – ze względu na niewielki ciężar i wymiary płyt jest przeznaczone do montażu ręcznego, jak i przy użyciu żurawia. Wielofunkcyjność tego systemu i prosta obsługa powodują, że deskowania średniowymiarowe są stosowane na dużych i małych budowach.
 • deskowanie wielkowymiarowe – deskowanie wymagające użycia specjalnego sprzętu (np. żurawi) ze względu na ciężar i duże wymiary płyt. Deskowania wielkowymiarowe najczęściej używa się do budowy obiektów przemysłowych oraz wielokondygnacyjnych bloków mieszkalnych.

Deskowania mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak np.: deski, sklejka, aluminium, a niekiedy są to nawet stalowe deskowania. Ustawienie szalunku ma najczęściej charakter tymczasowy i kończy się wraz z zastygnięciem betonu. W skład deskowań wchodzą również dodatkowe elementy typu: pomosty robocze, podpory, które pozwalają na dodatkową stabilizacje wysokich ścian, umożliwiają bezpieczne wykonywanie robót betoniarskich oraz zapewniają swobodny dostęp do elementów podczas montażu i demontażu szalunków.

Deskowania ścienne ramowe i słupowe w Polsce są wykorzystywane przy wznoszeniu budowli w technologii monolitycznej. Technologia monolityczna to metoda wznoszenia budynku o ścianowej lub szkieletowej konstrukcji z betonu lub żelbetonu, przy zastosowaniu deskowań o różnych cechach konstrukcyjno-wymiarowych. Deskowania radilane i cylindryczne sprawiają, że ściany budynku układają się w kształt łuku lub okręgu. Nowoczesne deskowania cylindryczne w domu to także deskowanie stropu, deskowanie ścian zewnętrznych i wewnętrzych, bo szalunki ZREMB zapewniają łatwy sposób montażu płyt, który nie wymaga użycia dźwigu.

Deskowanie ramowe, szalunki słupowe – oferta producenta ZREMB POLAND Sp. z o.o.

Polska firma ZREMB POLAND Sp. z o.o. zajmuje się produkcją szerokiej gamy maszyn i urządzeń wykorzystywanych w górnictwie i budownictwie inżynieryjnym i w przeciwieństwie do wielu innych biznesów działających w branży deskowanie ścienne i słupowe, działamy jako – ekspert, doradca, konstruktor i producent różnego rodzaju deskowań, a nie tylko jako pośrednik lub sprzedawca! ZREMB POLAND Sp. z o.o. nie ogranicza się jedynie do prezentowania produktów w sklepie internetowym, bo my projektujemy specjalne deskowania ramowe i szalunki słupowe pod indywidualne realizacje naszych Klientów!

Nasza oferta handlowa to m.in.: uniwersalne deskowanie ścienne i lekkie szalunki cylindryczne i choć “na pierwszy rzut oka” produkowane przez nas deskowania nie wyróżniają się niczym szczególnym z grona dostępnych na polskim rynku produktów, ale zalety naszych nowatorskich rozwiązań, które zostały zastrzeżone w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, są doskonale widoczne podczas wykonywania prac budowlanych! Warto też wiedzieć, że podstawowym elementem systemu deskowań ramowych ZREMB są płyty szalunkowe zewnętrzne i wewnętrzne, będące nieustannie modernizowanym przez nas rozwiązaniem konstrukcyjnym. 

Co więcej, specjalna konstrukcja deskowań ZREMB eliminuje wszystkie elementy uszczelniające i spinające obie ściany deskowania, a po usunięciu deskowań, ściany nie wymagają uszczelniania otworów oraz napraw, co występuje w większości innych deskowań. Dodatkowo, opracowany przez nas sposób łączenia płyt szalunkowych eliminuje konieczność stosowania jakichkolwiek ściągów przelotowych, gabaryt, a ciężar płyt szalunkowych i jest zawsze tak dobrany, aby montaż i demontaż szalunku mógł odbywać się ręcznie. Co w praktyce oznacza, że szalunki ZREMB sprawdzą się nawet na budowach, gdzie nie ma pozwolenia na stosowanie dźwigów! 

Sprawdź również: Wynajem szalunków.

Deskowania ramowe – oferta szalunki ZREMB

Uniwersalne deskowanie ramowe, cylindryczne typu ZREMB przeznaczone są do wykonywania monolitycznych żelbetowych zbiorników okrągłych w zakresie średnic 2,5-50 m przy wykorzystaniu jednego z zestawów elementów. Podstawowe parametry deskowania ramowego ZREMB to:

 • zakres średnic wewnętrznych stopniowany co 25 cm w trzech zakresach:
  • zestaw I 2,5-4 m,
  • zestaw II 4-10 m,
  • zestaw III 10-50 m,
 • zakres grubości ścian: od 5cm stopniowany co 5 cm (np. 5, 15, 20 cm), istnieje możliwość uzyskania grubości niestandardowych (np. 18 cm),
 • wysokość elementu deskowania 100 cm,
 • dopuszczalne parcie betonu 50 kN.

Nowością w naszej ofercie handlowej jest deskowanie aluminiowe. Wprowadzenie tego deskowania na polski rynek jest efektem naszych badań oraz prac racjonalizatorskich naszych ekspertów, które zawsze mają na celu 100% dostosowanie konstrukcji i cech użytkowych szalunków do życzeń naszych Klientów. Warto też wiedzieć, że zaprojektowany przez nas specjalny profil aluminiowy zastosowany do ram płyt, zapewnia duża sztywność deskowania, a tym samym zabezpiecza konstrukcję ramy przed jej trwałymi odkształceniami.

Standardowa oferta ZREMB POLAND Sp. z o.o. to deskowania ramowe systemowe i jest to: 

 • U-Form system drobnowymiarowy – przystosowany do montażu ręcznego, najbardziej popularny system lekkich deskowań uniwersalnych o wszechstronnym zastosowaniu,
 • STAL-Form system drobnowymiarowy – deskowanie drobnowymiarowe o wszechstronnym zastosowaniu, 
 • UNI-Form system średniowymiarowy – system deskowań uniwersalny i dostosowany do różnych warunków pracy,
 • MID-Form system średniowymiarowy – ramowy system deskowań ściennych przeznaczony jest zarówno do montażu ręcznego jak i przy użyciu żurawia scalany w duże elementy,
 • ALU-Form system średniowymiarowy – deskowanie aluminiowe, gdzie specjalny profil aluminiowy zastosowany do ram płyt, zapewnia duża sztywność deskowania, a tym samym zabezpiecza konstrukcję ramy przed jej trwałymi odkształceniami.

Deskowanie słupowe, szalunki ramowe – wynajem i sprzedaż 

ZREMB POLAND Spółka z o.o. jako polski producent urządzeń i maszyn, z indywidualnym podejściem do potrzeb i oczekiwań Klienta, oferuje kompleksowość, profesjonalizm, jakość wykonania szalunków oraz poziom obsługi i zgodność konstrukcji deskowań z przepisami – zawsze w konkurencyjnej cenie! 

Szukasz firmy, która oferuje szalunki słupowe i deskowania ramowe na wynajem? W ZREMB POLAND w Międzyrzecu Podlaskim dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, aby Ci pomóc! Zawsze możesz zwrócić się do naszego eksperta z konkretnym zapytaniem – zadzwoń lub napisz do nas, a wszystko omówimy podczas konsultacji, a jeśli jesteś zainteresowany zakupem – pomożemy znaleźć Ci optymalne rozwiązanie, bo produkujemy także deskowania pod indywidualne zamówienie!

W ZREMB POLAND jesteśmy po to, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie i Twojego budżetu. Po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę wynajmu deskowań ZREMB. Chcesz kupić deskowanie ścienne ZREMB? Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! Sprawdź – co możesz zyskać i ile zaoszczędzisz dzięki naszej ofercie – Deskowanie ścienne!

Sprawdź również:

Zapytania ofertowe proszę składać na: zremb.poland@gmail.com lub tel. 513 190 337