Precyzja i trwałość od dziesiątek lat

Zabezpieczenia wykopów

Zabezpieczenia wykopów - Oferta System do zabezpieczenia ścian wykopu

Zabezpieczenie wykopów – oferta ZREMB POLAND to kompleksowe zabezpieczenia ścian wykopu, czyli system obudowy wykopów PODLASIE. Nasza propozycja obejmuje 6 typów zabezpieczeń do wykopów i jest to m.in.: system słupowo-liniowy obudowy wykopów, który pozwala zabezpieczać wykopy do głębokości 5 metrów, trzy systemy typu Box: lekki 25 kN do głębokości 3,5 m, standard 40 kN przeznaczony do zabezpieczenia wykopów o głębokości do 5 metrów, ciężki 50 kN do głębokości 6 metrów oraz zestaw słupowo-liniowy z rozporą ślizgową, który umożliwia zabezpieczenie głębokich wykopów do 7 metrów, przy zastosowaniu standardowych rozwiązań. 

Zapytania ofertowe proszę składać na: zremb.poland@gmail.com lub tel. 513 190 337 

 

Zabezpieczenia ścian wykopów ziemnych systemu PODLASIE stosuje się do wykopów we wszystkich rodzajach gruntów, tam gdzie występuje niebezpieczeństwo osunięcia się skarpy do zagłębienia w ziemi. Co więcej, zabezpieczenie wykopu przed osunięciem za pomocą rozwiązań produkowanych przez naszą firmę, nie wymaga dodatkowego osprzętu – co pozwala uzyskać wymierne oszczędności czasu i kosztów! Ale najistotniejszą zaletą stosowania zabezpieczeń PODLASIE jest pełne bezpieczeństwo osób zatrudnionych przy pracach ziemnych, co z kolei ma istotny wpływ na wygodę, jakość i wydajność wykonywanej pracy oraz zgodność z przepisami BHP.

Wykopy ziemne – rodzaje

Co to jest wykop? Na stronie Wikipedii znajdujemy taką oto definicję – “Wykop – budowla ziemna w postaci odpowiednio ukształtowanej, wolnej przestrzeni, powstałej w wyniku usunięcia zalegającego w niej gruntu. Wszelkie wykopy należy wykonywać wraz z zastosowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Nie należy wykonywać wykopów bez skarp lub rozparcia na głębokość większą niż 1 metr w gruntach piaszczystych i 1,5 metra w gruntach gliniastych.

Rodzaje wykopów:

 • szerokoprzestrzenne – ich szerokość i długość w znaczącym stopniu przekracza głębokość, szerokość od 1,5 m,
 • wąskoprzestrzenne – szerokość ≤ 1,5 m, długość i głębokość dowolna,
 • samiste – długość i szerokość ≤ 1,5 m.”
 • płytkie (o głębokości mniejszej lub równej 1 m),
 • średniogłębokie (o głębokości nie większej niż 3 m),
 • głębokie (o głębokości większej niż 3 m).

Jak zabezpieczyć wykop przed osunięciem?

W Polsce, zgodnie z rządowym rozporządzeniem, gdy prowadzenie inwestycji budowlanych wiąże się z koniecznością wykonania prac ziemnych, takich jak głębokie wykopy, to trzeba odpowiednio je zabezpieczyć. Zabezpieczenie wykopu przepisy, czyli Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z dnia 19 marca 2003 r., Rozdział 10 Roboty ziemne) ściśle określa, że “wykopy o ścianach pionowych nieumocnionych, bez rozparcia lub podparcia, mogą być wykonywane tylko do głębokości 1 m w gruntach zwartych, w przypadku gdy teren przy wykopie nie jest obciążony w pasie o szerokości równej głębokości wykopu. 

Wykopy bez umocnień, o głębokości większej niż 1 m, lecz nie większej od 2 m, można wykonywać, jeżeli pozwalają na to wyniki badań gruntu i dokumentacja geologiczno-inżynierska. Zabezpieczenie ażurowe ścian wykopów można stosować tylko w gruntach zwartych. Stosowanie zabezpieczenia ażurowego ścian wykopów w okresie zimowym jest zabronione. W czasie wykonywania koparką wykopów wąskoprzestrzennych należy wykonywać obudowę wyłącznie z zabezpieczonej części wykopu lub zastosować obudowę prefabrykowaną, z użyciem wcześniej przewidzianych urządzeń mechanicznych.”. Co więcej, prace ziemne w głębokich wykopach z zastosowaniem obudów ścian, szalunków i innych zabezpieczeń muszą być prowadzone pod nadzorem doświadczonych i wykwalifikowanych osób, które posiadają wiedzę z zakresu BHP.

Z tych właśnie powodów, wykopy wąskoprzestrzenne, ich zabezpieczenie, często stanowi podstawowy warunek realizacji prac ziemnych związanych z przedsięwzięciem budowlanym lub projektem instalacyjnym w budownictwie przemysłowo-inżynieryjnym. W Polsce istnieje wiele metod zabezpieczania wykopów, dzięki którym możliwe jest zapewnienie stabilności powierzchni ścian wykopu, eliminacja ryzyka osunięcia się gruntu i ochrona wyrobiska przed napływem wody gruntowej i powierzchniowej.

Do zabezpieczenia głębokich wykopów wykorzystuje się m.in. obudowy do wykopów takie jak np.:

 • ściany szczelne:
  • ściany szczelne drewniane,
  • ściany szczelne stalowe,
  • ściany szczelne żelbetowe,
  • ścianki szczelinowe,
 • obudowa berlińska,
 • ścianka z grodzic stalowych,
 • palisada z pali lub mikropali,
 • ściany z kolumn wykonanych metodą iniekcji strumieniowej.

Zabezpieczenie głębokich wykopów – obudowa wykopu PODLASIE

Polska firma ZREMB POLAND Sp. z o.o. zajmuje się produkcją szerokiej gamy maszyn i urządzeń wykorzystywanych w górnictwie i budownictwie inżynieryjnym i w przeciwieństwie do wielu innych biznesów działających w tej branży, działamy jako – ekspert, doradca, konstruktor i producent systemów do zabezpieczenia ścian wykopu, a nie tylko jako pośrednik lub sprzedawca!

Nasza oferta handlowa to m.in.: system zabezpieczeń do wykopów PODLASIE i choć “na pierwszy rzut oka” produkowane przez nas zabezpieczenia ścian wykopu nie wyróżniają się niczym szczególnym z grona dostępnych na polskim rynku produktów, ale zalety naszych nowatorskich rozwiązań, które zostały zastrzeżone w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, są doskonale widoczne podczas wykonywania ziemnych prac budowlanych!

Asortyment produkcji ZREMB POLAND Sp. z o.o. obejmuje 5 zasadniczych typów zabezpieczeń do wykopów i są to systemy:

 • PODLASIE 1 typ słupowo-liniowy obudowy wykopów i jest to system ciężki, który pozwala zabezpieczać wykopy do głębokości 500 cm (przenosi parcie gruntu do 50 KN/m2). W skład zestawu wchodzą: płyty podstawowe, płyty uzupełniające, słupy i rozpory szalunkowe.
 • PODLASIE 2 typu “BOX” to uniwersalne zabezpieczenia wykopów, które mają zastosowanie przy wykonywaniu wykopów o mniejszych głębokościach (do 400 centymetrów).
 • PODLASIE 3, typ słupowo-liniowy, którego elementami są: belka dolna, listwa zabezpieczająca, słupek kw. 6 x 6 x 320 cm i rozpora regulowana. Zabezpieczenia wykopów ziemnych systemu PODLASIE 3 pozwala zabezpieczyć wykop do głębokości 500 cm, przy maksymalnym parciu gruntu do 35 kN/m2.
 • PODLASIE 4, małogabarytowy typ listwowy średni o wymiarach 300 x 150 cm dostarczany w dwu odmianach różniących się maksymalną głębokością zabezpieczenia:
  • do 200 cm i masie kompletu 1695 kg (z listwami o wysokości 200 cm),
  • do 300 cm i masie kompletu 2126 kg (z listwami o wysokości 300 cm).
 • PODLASIE 5 jest to system typu lekkiego o wymiarach 200 x 150 cm i głębokości zabezpieczania wykopu do 200 cm. Masa kompletu wynosi 830 kg, a wysokość listew wynosi 200 cm.

Zabezpieczenia wykopów ziemnych – system PODLASIE 

Oferta ZREMB POLAND – system zabezpieczeń do wykopów PODLASIE, to także zestaw słupowo-liniowy z rozporą ślizgową. Ta obudowa do wykopu pozwala na to, aby wykop i szalowanie realizowane były w systemie słupowo-liniowym przez koparkę hydrauliczną wzdłuż linii wykopu. System ten umożliwia pracę na dużych głębokościach roboczych do 7m. Głównymi zaletami tego systemu są prosty montaż i wydobycie, solidna konstrukcja rozpory rolowej, wysoki prześwit dla instalowanych rur do 2,7 metra. 

Dodatkowo, słupy o długości 650 cm posiadają 3 prowadnice umożliwiające zakładanie pojedynczych ścian na każdą z prowadnic, co w znacznym stopniu ułatwia ich wydobycie przy demontażu. Ściany wykopu jak i rozpora ślizgowa blokowane są na prowadnicach słupa za pomocą klina zabezpieczającego.

ZREMB POLAND Sp. z o. o. posiada odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tego typu konstrukcji tj. Świadectwo Kwalifikacyjne Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach Nr 172/741/V/2011 oraz SLV Berlin-Brandenburg NL der GSI GmbH Nr. 8093/09 Klasa E.

Zabezpieczenia do wykopów wynajem i sprzedaż – oferta ZREMB POLAND

ZREMB POLAND Sp. z o.o. jako polski producent urządzeń i maszyn, z indywidualnym podejściem do potrzeb i oczekiwań Klienta, oferuje kompleksowość, profesjonalizm, jakość wykonania zabezpieczeń do wykopów oraz poziom obsługi i zgodność konstrukcji z przepisami – zawsze w konkurencyjnej cenie! 

Szukasz firmy, która ma zabezpieczenia do wykopów na wynajem? W ZREMB POLAND w Międzyrzecu Podlaskim dysponujemy odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, aby Ci pomóc! Zawsze możesz zwrócić się do naszego eksperta z konkretnym zapytaniem – zadzwoń lub napisz do nas, a wszystko omówimy podczas konsultacji i pomożemy znaleźć Ci optymalne rozwiązanie, bo produkujemy zabezpieczenia wykopów pod indywidualne zamówienia!

W ZREMB POLAND jesteśmy po to, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie i Twojego budżetu. Po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę wynajmu zabezpieczeń do wykopów. Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! Sprawdź – co możesz zyskać i ile zaoszczędzisz dzięki naszej ofercie – Zabezpieczenia wykopów!

Sprawdź również:

Zapytania ofertowe proszę składać na: zremb.poland@gmail.com lub tel. 513 190 337