Jak wybrać odpowiednią konstrukcję pod reklamy billboardowe?

Wybór dobrej konstrukcji pod billboard to kluczowy element gwarantujący efektywną oraz bezpieczną reklamę swoich usług. Z racji swej wielkości, billboardy mają duży zasięg i sporą szansę na dotarcie do dużej liczby odbiorców. Oto kilka elementów, które mogą okazać się pomocne przy wyborze swojej konstrukcji pod billboardy reklamowe.

Wybór odpowiedniego materiału to kluczowa kwestia, związana z trwałością konstrukcji, jej odpornością na warunki pogodowe oraz bezpieczeństwem. Oszczędzanie na materiałach nie jest tutaj najlepszym pomysłem. Elementy wykonane ze złej jakości stali, która nie posiada atestów może znacznie wpłynąć na trwałość elementów. Cała stalowa konstrukcja powinna być ocynkowana, aby nie ulegała korodowaniu, na przykład w wyniku opadów deszczu. Upewnij się, że użyte materiały są dodatkowo odporne na działanie promieni UV.

Badanie lokalizacji pod konstrukcję reklamową

Zanim zdecydujesz się na zlecenie wykonania i montażu konstrukcji pod swoją reklamę, zidentyfikuj potencjalne miejsca, gdzie chciałbyś umieścić billboard. Część z tych miejsc będzie wymagała uzyskania odpowiedniej zgody. Zwróć uwagę na natężenie ruchu ulicznego, ilość przechodniów oraz aut, które przejeżdżają w danym miejscu. Warto rozeznać się, czy w danym miejscu nie występują żadne ograniczenia prawne, co do umieszczania reklam. 

Wybór wymiaru billboardu

Rozmiar billboardu i samej konstrukcji pod billboard reklamowy będzie zależał oczywiście od ilości treści na plakacie oraz jego grafiki. Wpływ na to będzie miało także miejsce. Większe tablice montuje się zazwyczaj przy autostradach, nieco mniejsze w centrum miast. 

Jeśli nie jesteś pewien na jaki wymiar postawić, skonsultuj się z ekspertami, którzy od lat tworzą billboardy reklamowe i chętnie służą cennymi wskazówkami. Mogą oni także pomóc w wyborze typu konstrukcji oraz dostosowaniu jej do wymogów prawnych i lokalnych.

Materiał konstrukcji – z czego powinna być wykonana podstawa pod billboard?

Czy należy badać warunki gruntowe?

Warunki gruntowe przy konstrukcji o tak dużej masie są niezmiernie ważne. Upewnij się, że podłoże, na którym będzie stał billboard jest wytrzymałe. Jeśli w danym terenie podłoże jest niestabilne, nierówne lub podmokłe, konieczne może być zastosowanie odrębnych zabezpieczeń.

Jak dbać o konstrukcję?

Postawienie nawet najbardziej solidnej konstrukcji pod baner nie oznacza, że nie należy o nią dbać. Upewnij się, że konstrukcja, którą planujesz umieścić jest łatwa w utrzymaniu i konserwacji. Regularne przeglądy są ważne, aby utrzymać billboard w jak najlepszym stanie. Atrakcyjna i zadbana reklama z pewnością będzie dłużej cieszyła oczy potencjalnych odbiorców. 

Bezpieczeństwo – podstawa niezawodnej konstrukcji

Dobra konstrukcja i atrakcyjny billboard to już większość drogi do skutecznej reklamy. Równie ważne jest jednak bezpieczeństwo. Wybór renomowanej firmy to przede wszystkim gwarancja wykonania usługi w sposób trwały, niezawodny i zgodny z przepisami. Doświadczeni fachowcy wykonają i zamontują wszystkie elementy tak, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia, czy oderwania się kluczowych mocowań.

Jakie konstrukcje reklamowe mamy do wyboru?

Co do zasady, konstrukcje pod banery można podzielić na 3 główne grupy: billboardy ścienne, przestawne oraz na stałe zamocowane do gruntu. Wybór odpowiedniego billboardu podyktowany będzie zawsze warunkami, jakie występują w danym miejscu, budżetem oraz rodzajem reklamy. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wytyczne, można zdecydowanie ułatwić sobie wybór odpowiedniej konstrukcji pod billboardy reklamowe.